Про нас

Бібліотека пропонує не тільки різноманітні послуги, але також є чудовим місцем для проведення вільного часу:

  •    Приходьте на проведені нами заходи.
  •    Насолоджуйтесь спокійним читанням.
  •    Приходьте просто відпочити.
  •    Організуйте зустріч з друзями і знайомими.

З нашого фонду Ви обов'язково зможете щось вибрати. У нас є дуже широкий вибір: журнали, книги - вітчизняна та зарубіжна белетристика, дитяча література, наукова фантастика та фентезі, книги хобі, путівники для туристів, словники, науково-популярна та спеціальна література.

Звичайно, у нас Ви можете підключитися до Інтернету.

 

Історична довідка

Немирівська центральна районна бібліотека.

  Публічна бібліотека в Немирові відкрилася у 1920 році. За деякими даними вона знаходилася в приміщенні відділу народної освіти (вул. Некрасова, 9) і займала одну невелику кімнату. У 1940 році фонд бібліотеки складав 23 тисячі примірників, її завідуючою була Євдокія Семенівна Ліпчакова.
Під час Великої Вітчизняної війни бібліотека була знищена, але вже в кінці 1944 року відновила свою робот. Її збіднілі фонди в значній мірі поповнювалися за рахунок книг, дарованих мешканцями району. Бібліотека розміщувалася у новому приміщенні (нині вул. Леніна, 21). Окремо був виділений фонд для дітей. Очолювала її Поліна Олександрівна Вихристюк. У 1958 році фонд бібліотеки складав 16,8 тисяч томів.
  У 1964 році було збудоване спеціальне двоповерхове приміщення, в якому бібліотека знаходиться й понині. Того ж року відбулося ще декілька визначних подій в історії бібліотеки: пам'ятною була зустріч читачів-немирівчан з відомим письменником-земляком І.Стаднюком, на якій обговорювався його роман «Люди не ангели». Запам'яталась читачам і зустріч з письменником-земляком О.Чорногузом.
  У 70-ті роки бібліотека значно пожвавила масову роботу: влаштовувалися книжкові виставки, проводилися літературні вечори, читацькі конференції, бесіди, бібліографічні уроки, дні спеціаліста і дні інформації тощо. Її керівником у цей період стала Єлизавета Леонтіївна Леванчук. Тоді ж відбулася централізація бібліотек району. Районна бібліотека стала школою передового досвіду для бібліотечних працівників області.
6 березня 1986 року в бібліотеці розпочав свою роботу літературно-мистецький клуб «Криниця», який заснувала бібліотекар читального залу Валентина Іванівна Паламарчук. Своєю змістовною роботою він невдовзі став відомим на всю область. Успішно працює клуб і понині.
  У 1989 році В.І.Паламарчук очолила Немирівську централізовану бібліотечну систему (ЦБС), а з 1994 року директором працює Олена Анатоліївна Коваль, у минулому бібліотекар дитячої бібліотеки та завідувачка відділу комплектування і обробки літератури ЦБ. Бібліотека цих років стає базовою для навчання і підвищення кваліфікації слухачів обласних курсів, тут часто проводяться республіканські та обласні науково-практичні конференції, семінари-практикуми, тощо. З 2002 року бібліотека комп'ютеризована. На даний час вона має 4 комп'ютери, з них З об'єднані локальною мережею, 2 — підключені до мережі Internet.
Немирівська ЦРБ була базою проведення виїзних засідань Всеукраїнських науково-практичних конференцій: «Бібліотека і влада» (2000), та «Історичні витоки козацького роду в Україні» (2004).
  У 2003 р. відбулася часткова децентралізація бібліотек району.
  Сьогодні тут добре сформований універсальний фонд документів (понад 75 тис. прим.), які відповідають запитам користувачів, працює колектив однодумців, який надає бібліотечні послуги понад 4,1 тис. немирівчан.
  Нині в житті Немирівської центральної бібліотеки розпочалася нова сторінка. Поряд із традиційними напрямами роботи, її колектив працює над оновленням інформаційного ресурсу бібліотеки, впровадженням новітніх інформаційних технологій, розширенням свого впливу на територіальну громаду м.Немирова та Немирівського району. Сьогодні бібліотека є сучасним культурно-освітнім та інформаційним центром району.